Zima to okres, który sprzyja stłuczkom. Śliska nawierzchnia, kiepska przejrzystość powietrza, a także opady śniegu i marznącego deszczu powodują, że zmniejsza się przyczepność opon do podłoża. Kolizje drogowe niosą ze sobą nie tylko szereg nieprzyjemnych formalności, ale także problem z naprawą uszkodzonego samochodu.

Niestety w naprawie uszkodzeń pomóc mogą w zasadzie jedynie profesjonalne warsztaty samochodowe. Zawodowi mechanicy przy użyciu specjalistycznych urządzeń oraz własnej nabytej wiedzy "wyklepią" nawet największe wgniecenia, wymienią zepsute części, a także usuną wszelkie usterki.

W przypadku niedużej kolizji, gdy uszkodzeniu uległa jedynie zewnętrzna część lakieru, wystarczające mogą być jedynie usługi lakierowania i polerowania nawierzchni samochodu. Zabieg ten pomoże usunąć wszelkie rysy i sprawi, że skutki kolizji nie będą widoczne. Kolor lakieru dobierany jest indywidualnie przy zastosowaniu techniki komputerowej. Dzięki temu odcień nie powinien różnić się od oryginału. Dodatkowo lakierowanie zabezpieczy karoserię przed korozją oraz wyrówna koloryt całego auta.

Kropką nad "i" będzie odpowiednie wypolerowanie położonego wcześniej lakieru. Jest to czynność wyjątkowo żmudna, jednak stanowi doskonałe dopełnienie zabiegów estetycznych Twojego samochodu. Profesjonalne polerowanie nie tylko uwydatni połysk, ale również wypełni niewielkie, mało widoczne, ale jednak istniejące ryski. Pomoże również usunąć wszelkie odpryski, ślady po wżerach, przebarwienia, zacieki czy powierzchniowe zmatowienia lakieru.

Lakierowanie i polerowanie to czynności konieczne podczas naprawy powypadkowej. To zabiegi, które nie tylko zatuszują przebytą kolizję, ale także zdecydowanie wyróżnią Twój samochód na drodze. Ważne, aby czynności te były wykonane przez wyspecjalizowanych pracowników zakładów lakierniczych. Tylko w takim przypadku będziemy pewni wysokiej jakości gwarantowanych usług.