Nie stój z boku kiedy umiera człowiek! Może Ty też kiedyś będziesz potrzebował czyjejś pomocy!

Ile warte jest życie...?!

To pytanie zadają sobie zawsze zespoły pogotowia ratunkowego wtedy,kiedy przyjeżdżają na miejsce wypadku-gdzie toczy się ludzki dramat.Często niestety się zdarza,iż poszkodowany umiera jeszcze przed przyjazdem karetki-tylko dlatego, że nikt z jego otoczenia nie zna podstawowych czynności ratujących życie.Z naszej wiedzy wynika bowiem, iż jedynie bardzo mała część naszego społeczeństwa potrafi w odpowiedni sposób udzielić pomocy osobie znajdującej się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia.

W trosce o poprawę tej sytuacji ośrodek szkolenia kierowców "IMOLA" powołał do życia "Szkołę Ratownictwa", której nadrzędnym celem jest krzewienie wiedzy z zakresu Pierwszej Pomocy Przed-medycznej-szczególnie wśród kierowców, od nich to bowiem najczęściej zależy, czy ofiara wypadku przeżyje.

Prowadzone przez naszych doświadczonych instruktorów (lekarzy, pielęgniarzy lub ratowników z wieloletnim doświadczeniem) szkolenia pozwolą Państwu posiąść przede wszystkim praktyczną wiedzę, która realnie zwiększa szansę na przeżycie osoby poszkodowanej (główny nacisk kładziemy na ćwiczenia resuscytacyjne z użyciem fantomów).

Zapraszamy zatem do skorzystania z naszego szkolenia dla kierowców jak i kandydatów na kierowców biorących udział w kursach nauki jazdy prowadzonych nie tylko w naszych ośrodkach. Wiedząc jak stresujące są pierwsze kroki za kierownicą, instruktorzy nasi starają się w sposób jak najbardziej przyjazny a zarazem skuteczny przygotować przyszłego kierowcę do zdania egzaminu państwowego na prawo jazdy.

W naszej pracy wiemy jak ważne jest indywidualne podejście do szkolenia, ponieważ każda osoba posiada inne predyspozycje do kierowania pojazdami. Praca naszych instruktorów jest stale monitorowana przez kierownictwo ośrodka, które stawia sobie za cel ciągłe podwyższanie poziomu szkolenia w naszej firmie.