Nowoczesne samochody mają nie tylko świetne wyniki spalania paliwa czy rekordy prędkości, ale posiadają też coś, na co liczy każdy z nas - bogate wnętrze. Dzisiaj nikogo nie dziwi aż 5 poduszek powietrznych i 4 kurtyny boczne w wyposażeniu samochodu, wręcz jest to podstawa. Jednak wciąż można znaleźć ciekawe akcesoria i funkcje, które są przydatną nowością. Ponadto nadal można montować w autach stare i sprawdzone dodatki.

Najpopularniejszym akcesorium w XXI wieku jest zestaw głośnomówiący. Już nikt nie wyobraża sobie nie rozmawiania przez telefon podczas jazdy. Jednakże dla bezpieczeństwa kierowcy i uniknięcia mandatu, wiele osób inwestuje w takie zestawy, które automatycznie łączą się z telefon i wystarczy jeden guzik, aby swobodnie rozmawiać. Ale najnowsze modele samochodów prosto z salonu oferują taką funkcję w standardzie. Każdy nowoczesny komputer pokładowy może być połączony z telefonem, a nawet niektóre marki zamiast standardowego systemu GPS oferują przycisk, którym można połączyć się z żywym przedstawiciele marki, który automatycznie wprowadzi do odbiornika GPS dane adresowe i trasę miejsca do którego zmierzamy. A w jeszcze innych jednym przyciskiem zadzwonimy po pomoc techniczną.

Kolejne nieodzowne akcesoria to bagażniki samochodowe Thule. Nawet wielkie, rodzinne kombi może mieć za mało miejsca w bagażniku. Dlatego bagażnik dachowy czy też odpowiednie uchwyty na sprzęt sportowy wiodą prym wśród najchętniej kupowanego wyposażenia dodatkowego, zwłaszcza w sezonie letnim.